Urząd Gminy Lipno Gmina Lipno Urząd Gminy w Lipnie

środa, 15. lutego 2017

Language

Polish Czech English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish

Rozmiar czcionki

Statystyka

Odsłon : 2523355

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Wakacje w Karnkowie PDF Drukuj Email
środa, 20 lipca 2016 12:27

Filia biblioteczna w Karnkowie od 5.07 - 27.07.2016r. (wtorki, środy) organizuje ,,Akcję lato 2016". W zajęciach uczestniczy ok. 26 dzieci w różnym wieku nawet czterolatki. Biblioteka zapewniła wiele atrakcji: prace plastyczne (robienie kwiatów z bibuły, masek, plakatów o używkach), dzieci biorą udział w zawodach sportowych w zabawach na świeżym powietrzu. Dużą frajdą jest zakup stołu dla piłkarzyków. Miłą wizytę w bibliotece złożyła dziennikarz tygodnika CLI. Milusińscy będą mogli również obejrzeć bajkę pt. ,,Piotruś i wilk" na który pojadą do kina do Lipna. Jest bardzo miło, ciekawie, dzieci są zadowolone. Biblioteka zapewnia im słodką bułkę, herbatę oraz napoje.

 
Okresowa emerytura rolnicza PDF Drukuj Email
środa, 20 lipca 2016 12:21

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o możliwości ubiegania się o przyznanie okresowej emerytury rolniczej.

Zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637) osobie, której upłynął okres, na jaki została przyznana jej renta strukturalna przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a która nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, przysługuje okresowa emerytura rolnicza do dnia osiągnięcia tego wieku.

Okresowa emerytura rolnicza przysługuje w wysokości emerytury podstawowej (tj. najniższej emerytury pracowniczej – 882,56 zł od 1 marca 2016 r.), bez względu na posiadany okres podlegania ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu.

W związku z tym osoby zainteresowane, które utraciły prawo do renty strukturalnej, a które nie osiągnęły wieku emerytalnego, mogą zwrócić się do Oddziału Regionalnego lub Placówki Terenowej Kasy z wnioskiem o przyznanie prawa do okresowej emerytury rolniczej. Do wniosku powinna być dołączona kopia decyzji ARiMR przyznającej rentę strukturalną.

Osobie, która utraciła prawo do renty strukturalnej, Kasa wypłaci okresową emeryturę rolniczą nie wcześniej niż od miesiąca, w którym został zgłoszony wniosek o tę emeryturę.

Gdy osoba taka ukończy wiek emerytalny, może zwrócić do Kasy z wnioskiem o emeryturę rolniczą. Świadczenie to zostanie przyznane, jeżeli osoba udowodni, iż posiada 25 letni okres podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu.

Kasa takiej osobie może z urzędu przyznać emeryturę rolniczą, jeżeli z posiadanych przez Kasę danych wynika, że osoba legitymuje się 25 letnim okresem rolniczego ubezpieczenia emerytalno-rentowego.

Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

 
Energa: planowe przerwy PDF Drukuj Email
środa, 20 lipca 2016 12:14

W dniu 27.07.2016

-        w godz. 09.00-15.00 stacja: Barany 2.

W dniu 28.07.2016

-        w godz. 09.00-15.00 stacja: Maliszewo 7.

 
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze 2016 PDF Drukuj Email
środa, 13 lipca 2016 11:25
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze 2016

W niedzielę 26 czerwca 2016 r.,  na boisku sportowym w miejscowości Wichowo odbyły się Powiatowo-Gminne zawody sportowo-pożarnicze wg regulaminu CTIF dla  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Lipno i powiatu lipnowskiego. Organizatorem rozgrywek  była Komenda Powiatowa PSP w Lipnie i Gmina Lipno. Zawody otworzył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lipnie Druh. Zbigniew Agaciński życząc wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji.

Więcej…
 
145 lat istnienia szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu PDF Drukuj Email
piątek, 15 lipca 2016 08:39
145 lat istnienia szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu

W niecodziennej scenerii i atmosferze  spotkało się  społeczeństwo wsi: Trzebiegoszcz i Jankowo oraz wsi ościennych: Sumin, Maliszewo. Brzeźno, Konotopie, Jarczechowo, Złotopole. Wszyscy sojusznicy szkoły zostali bowiem zaproszeni do uczestnictwa w ważnym wydarzeniu dziejowym, a mianowicie 145 rocznicy istnienia szkoły podstawowej. Na wejściu zaproszeni goście dekorowani byli przez p. J. Wołodko odznaką „145 lat  istnienia szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu”.

Więcej…
 
Zajęcia wakacyjne w bibliotekach Gminy Lipno PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 lipca 2016 08:54
Zajęcia wakacyjne w bibliotekach Gminy Lipno (07.16)

Biblioteka Publiczna Gminy Lipno z/s w Radomicach oraz filie w Jastrzębiu, Karnkowie i Wichowie rozpoczęły zajęcia z dziećmi w ramach akcji Lato 2016. Dzieci będą spotykać się dwa razy w tygodniu przez cały lipiec, w Radomicach trzy razy w tygodniu ponieważ do akcji dołączyła Świetlica Wiejska. Milusińscy, którzy nie wyjechali na letni wypoczynek bardzo chętnie przychodzą na zajęcia aby wspólnie pobawić się w grupie rówieśników. Biblioteki proponują dzieciom różne gry, zabawy i konkursy zarówno w świetlicy jak i na świeżym powietrzu. Gospodarze zadbali też o poczęstunek dla małych uczestników akcji w postaci słodkiej bułki i herbaty. Środki finansowe biblioteka pozyskała z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz innych instytucji.

 
Gmina Lipno w mediach: Ta inwestycja ma bardzo pomóc - źródło:Gazeta_Pomorska_Tygodnik_Lipnowski PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lipca 2016 12:25

Więcej ...

 
Wesoła zabawa przy ognisku PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lipca 2016 11:43
Wesoła zabawa przy ognisku (07.16)

Świetlica Wiejska, Samorząd Wiejski i Aktyw Środowiskowy w Radomicach byli organizatorami wesołych zabaw dla dzieci przy ognisku, które odbyły się w niedzielne popołudnie 26 czerwca br. Impreza rozpoczęła się wspólnym pieczeniem kiełbasek w parku przy ognisku. Apetyty i humory dopisywały wszystkim jej uczestnikom. Były różne konkursy sprawnościowe, które sprawiły milusińskim dużo radości i emocji. Milena Górczyńska zadbała o udekorowanie farbami wszystkich buziek a miejscowi strażacy pokazali maluchom swój nowy samochód strażacki. Spotkanie zakończyło się ciekawymi zabawami w świetlicy. Organizatorzy co roku rozpoczynają letni wypoczynek dla dzieci wspólną zabawą przy ognisku.

 
Radiowy odczyt wody w kolejnych miejscowościach PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lipca 2016 11:38

Na terenie naszej Gminy trwają prace związane z wdrażaniem systemu radiowego odczytu wodomierzy. Zakres robót obejmuje demontaż wodomierza głównego oraz montaż wodomierza, posiadającego nakładkę do zdalnego radiowego odczytu.

Od dnia 8 lipca 2016 roku rozpoczną się prace w miejscowości Chodorążek a następnie kolejno w miejscowościach Chlebowo, Okrąg oraz ulice Sierpecka, Rypińska.

Więcej…
 
Radiowy odczyt wody w kolejnych miejscowościach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 czerwca 2016 09:18

Szanowni Mieszkańcy!

Informujemy, iż od dnia 4 lipca 2016 roku w miejscowościach Karnkowskie Rumunki oraz Kolankowo rozpocznie się proces wdrażania systemu radiowego odczytu wodomierzy - dokonywane będą wymiany wodomierzy głównych na wodomierze, posiadające nakładkę do zdalnego radiowego odczytu.

Więcej…
 
Czytanie to super przygoda PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 13:19
Czytanie to super przygoda (06.16)

Podczas ostatniego przedwakacyjnego spotkania w dniu 20 czerwca b.r. w filii bibliotecznej w Karnkowie dzieci z miejscowej szkoły podstawowej wysłuchały baśni Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami” , „Brzydkie kaczątko”. Mali goście opowiadali o swoich wymarzonych wakacjach i wysłuchali pogawędki o bezpiecznym spędzeniu letniego wypoczynku. Na zakończenie comiesięcznych spotkań dzieci otrzymały książeczki ufundowane przez GBP Radomice. Były też wzajemne życzenia udanych i bezpiecznych wakacji.

 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna wysyłkę „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS” i apeluje do klientów o uważne przeczytanie tej korespondencji. Dane w niej zawarte dotyczą przyszłości każdego z nas PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 10:30

- Korespondencja, którą otrzyma  z ZUS ok. 20 mln ubezpieczonych Polaków to list, w którym zapisana jest historia naszego ubezpieczenia w postaci zgromadzonych przez lata pracy składek.  To nasza przyszłość emerytalna. Warto więc zweryfikować czy kwota składek, o której informuje ZUS zgadza się z naszą wiedzą o  nich. Warto też  mieć świadomość  co z tych zgromadzonych składek wynika – mówi Ewa Kosowska, dyrektor departamentu ubezpieczeń i składek centrali ZUS, której podpis widnieje na każdym z wysyłanych obecnie listów.

Więcej…
 
Pożegnanie z przedszkolakami PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 10:26
Pożegnanie z przedszkolakami (06.16)

W przeddzień rozpoczynającego się lata 21 czerwca bieżącego roku bibliotekę i świetlicę w Radomicach odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych przy miejscowym Zespole Szkół wraz z wychowawcami. Było to ostatnie spotkanie przed wakacjami.

Tradycyjnie dzieci wysłuchały bajeczki, tym razem Doroty Skwark pt. „Wyścig Zajączka” w interpretacji Danuty Swarcewicz. Bajeczka opowiadała o zajączku, który lubił szybko biegać i nie słuchał przestróg innych zwierząt. Bieganie bohatera książeczki skończyło się bolesnym upadkiem, guzem na głowie i zranieniem w łapkę. Historia zajączka posłużyła jako przestroga dla dzieci, które za chwilę rozpoczną wakacje i będą dużo biegały.

Więcej…
 
Zmiana trenera w klubie Orion Popowo PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 09:32

Decyzją zarządu TS Orion Popowo było nieprzedłużanie umowy z trenerem Łukaszem Szczepkowskim na kolejny sezon i tym samym po trzech sezonach trener Szczepkowski odchodzi z klubu. Pod wodzą byłego już trenera Orion zajmował kolejno 5, 6 i 5 miejsce w lidze. Łukasz Szczepkowski objął drużynę seniorów w sezonie 2013/2014, w momencie reaktywacji drużyny po 4-letniej przerwie w rozgrywkach.

Więcej…
 
Wichowiacy koncertują PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 11:25
Wichowiacy koncertują (06.16)

To był pracowity weekend dla zespołu folklorystycznego „Wichowiacy”. 4, czerwca w sobotę zespół śpiewał na „dobrzyńską nutę” dla uczestników TARGÓW ROLNICZYCH w Zarzeczewie o godz. 13.30 i o 14.30. W drugim wejściu po ulewie z gradem, „wyśpiewał" piękną słoneczną pogodę. To była satysfakcja dla zespołu, kiedy ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności. 5 czerwca w niedzielę, o godz. 11.00 zespół wziął udział w 45 SPOTKANIACH Z FOLKLOREM KUJAW I ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ w CIECHOCINKU. Przygotował program pt „TRADYCYJNIE NA LUDOWO’, w podziękowaniu otrzymał dyplom i statuetkę 45 SPOTKAŃ, książki o folklorze Kujaw, no i brawa od publiczności. To był pracowity, ale bardzo udany dla ZESPOŁU weekend.

 
Dzień Dziecka obchodzono również w Wichowie PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 11:20
Dzień Dziecka obchodzono również w Wichowie (06.16)

Czwartek, 16 czerwca 2016 roku Ośrodek Kultury w Wichowie - to tu odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, którą poprowadziła Pani Teresa Sztuka. Mottem imprezy były słowa Janusza Korczaka: "Gdy śmieją się dzieci, śmieje się cały świat". Rzeczywiście radości i uśmiechu na twarzach dzieci było co nie miara, gdy oglądali spektakl teatru EDU-ARTIS z Krakowa, jak również gdy otrzymywali słodycze i napoje od radnego wsi Wichowo i Zbytkowo Bohdana Nowaka i sołtysa wsi Wichowo Grzegorza Gryczewskiego.

 
Piknik truskawkowy w Złotopolu PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2016 09:10

Piknik truskawkowy w Złotopolu (06.16)

18 czerwca w miejscowości Złotopole odbył się Piknik Truskawkowy. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji takich jak: loteria fantowa, zawody sportowe z atrakcyjnymi nagrodami, zagadki dla młodszych i starszych dzieci, gdzie każda poprawna odpowiedź nagradzana była upominkami. Panie animatorki malowały dzieciom twarze, wyczarowywały z balonów zwierzątka i kwiatki, zrobiły pokaz baniek mydlanych. Były również przejażdżki bryczką, a każdy kto gościł na pikniku truskawkowym mógł poczęstować się pysznymi truskawkowymi ciastami, truskawkami, galaretką truskawkową, koktajlem truskawkowym, a dzieci lodami oczywiście… truskawkowymi.

Więcej…
 
Zjazd Gminny ZOSP RP w Lipnie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 czerwca 2016 10:13
Zjazd Gminny ZOSP RP w Lipnie (06.16)

W piątek 10 czerwca 2016 r. w miejscowości Krzyżówki odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipnie, na którym delegaci i przedstawiciele 17 jednostek OSP z terenu gminy Lipno oraz przybyli goście dokonali podsumowania i ocenili pięcioletnią kadencję Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lipnie.

Sprawozdanie z pracy Zarządu  mijającej kadencji złożył ustępujący Wiceprezes Zbigniew Agaciński, Komendant Gminny OSP Jan Kowalski oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zdzisław Lewandowski.

W czasie trwania zjazdu Zarządu Oddziału Gminnego podziękowano bardzo serdecznie wszystkim Druhom ustępującego Zarządu za pracę i społeczną działalność wręczając im osobiste podziękowania.

Więcej…
 
Dominacja Karnkowa trwa!!! PDF Drukuj Email
piątek, 17 czerwca 2016 09:35
Dominacja Karnkowa trwa !!! (06.16)

W dniu 12-06-2016r. po raz VI odbył się finał rozgrywek drużyn sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno, w którym wystąpiły zespoły z Karnkowa ,Ośmiałowa, Radomic i Karnkowskich Rumunek. Rozgrywki toczyły się w systemie każdy z każdym. Wszystkie mecze dostarczały wielu emocji. Dużo sytuacji bramkowych, dryblingi oraz szybkie rozgrywanie piłki, to cechy tegorocznego finału na boisku orlik w Radomicach. Najciekawszy i najważniejszy mecz odbył się po miedzy Karnkowem a Rumunkami Karnkowskimi. Obydwa zespoły zaimponowały techniką i sposobem rozgrywania piłki. To był naprawdę zacięty mecz. Wynik 2:1 dla Karnkowa dał po raz kolejny triumf temu zespołowi w całych rozgrywkach  Ogólnie w całym turnieju wzięło udział 10 sołectw. Prócz finalistów udział brały drużyny z :Brzeźna, Ignackowa, Lipna II, Łochocina, Popowa oraz Zbytkowa.  Sam turniej trwał od 21 maja 2016 r.

Więcej…
 
List Prezesa KRUS do rolników oraz ich dzieci z apelem o zapewnienie dzieciom bezpiecznych wakacji PDF Drukuj Email
piątek, 17 czerwca 2016 08:05

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 43