Aktualności Szkoły

środa, 15. lutego 2017

Language

Polish Czech English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish

Rozmiar czcionki

Statystyka

Odsłon : 2523259

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Aktualności Szkoły
Choinka Szkolna w Trzebiegoszczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 lutego 2017 13:40

Dnia 28.01.2017 r. w WDK -Trzebiegoszcz odbyła się tradycyjna ,,Choinka szkolna’’ zorganizowana przez Radę Rodziców. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów SP w Trzebiegoszczu i ich wychowawców. Po występach dla dzieci przewidziano zabawę taneczną. Największą atrakcją był przyjazd niecodziennego gościa – Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom słodkie upominki.

Więcej…
 
Nauczyciele Zespołu Szkół w Radomicach podjęli inicjatywę, aby uatrakcyjnić dzieciom spędzanie czasu w okresie ferii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 lutego 2017 13:23

Nauczyciele Zespołu Szkół w Radomicach podjęli inicjatywę, aby uatrakcyjnić dzieciom spędzanie czasu w okresie ferii. Uczniowie mogą korzystać z różnorodnych zajęć. Odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe, rozgrywki piłki siatkowej, zabawy dla miłośników gier planszowych.

Więcej…
 
ZS Radomice: uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 lutego 2017 12:52

Dnia 24.01.2017 r. w Zespole Szkół w Radomicach dzieci z grupy 5 i 6-latków wraz z wychowawcami przygotowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Jolanta Kruszyńska składając życzenia z okazji tego pięknego święta.

Więcej…
 
Zabawa choinkowa w Zespole Szkół w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 lutego 2017 12:48

W dniu 26.01.2017 r. w Zespole Szkół w Radomicach odbyła się zabawa choinkowa. Dla dzieci była to okazja do zaprezentowania pomysłowych kostiumów karnawałowych. W tanecznym korowodzie pojawiły się różnorodne postacie z bajek.

Więcej…
 
SP Trzebiegoszcz: Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 stycznia 2017 12:54

Dzień Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją SP w Trzebiegoszczu, a organizowana jest przez uczniów klas 0 – VI wraz z wychowawcami. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 19.01.2017 r. w WDK Trzebiegoszcz.

Więcej…
 
Szkolna edycja „Tańca z Gwiazdami” w ZS w Wichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 stycznia 2017 08:02

25 stycznia w Zespole Szkół w Wichowie odbyła się II edycja szkolnego "Tańca z gwiazdami". Organizatorką tego przedsięwzięcia była p. Gabriela Krajewska. W konkursie brały udział klasy IV - VI i I - III PG. Zadaniem każdego zespołu klasowego było przygotowanie układu tanecznego i zaprezentowanie go przed społecznością szkolną.

Więcej…
 
Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska – spektakl edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 stycznia 2017 07:52

W czwartek, 26 stycznia, do Szkoły Podstawowej w Maliszewie zawitała grupa teatralna ze Studia Artystycznego „MAGIK” z Białegostoku. To dzięki niej wszyscy uczniowie mogli przekonać się, jaki los czeka tych, którzy postępują jak lisek Okrutniś.

Więcej…
 
Zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej w Maliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 stycznia 2017 07:43

W sobotę, 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Maliszewie odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły zabawę przedstawiając program poetycko – muzyczny – Laurka dla Babci i Dziadka z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Podobnie jak i w latach poprzednich i tym razem na scenie wystąpili nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także absolwenci wraz z rodzicami zaprzyjaźnionymi ze szkołą.

Więcej…
 
WOŚP 2017 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2017 14:17

Zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów to  hasło XXV już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła również przyłączyła się do tej fantastycznej akcji Jurka Owsiaka.

Więcej…
 
Projekt czytelniczy „Czytanie łączy Europę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2017 14:12

23 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu uczniowie mieli okazję poznać kulturę i zabytki kolejnego kraju Unii Europejskiej – Danii oraz posłuchać czytania utworu Hansa Christiana Andersena.

Więcej…
 
SP Trzebiegoszcz: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 stycznia 2017 13:14

W dniach 12 - 13. 01. 2017 r. w Szkole Podstawowej w Trzebiegoszczu szkolny sztab WOŚP zorganizował Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielki finał szkolnej akcji rozpoczął się w czwartek. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w projekcji pięknego filmu przygodowego.

Więcej…
 
WOŚP w ZS w Wichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 stycznia 2017 08:23

Jak co roku, tak również i w tym, Zespół Szkół w Wichowie włączył się do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku odbył się już jej 25. finał. W przeprowadzenie akcji w naszej placówce włączyło się wiele osób. Były to następujące panie: Beata Rybacka, Beata Kozłowska, Izabela Masłowska i Małgorzata Grzeszkiewicz.

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2017 08:31
Więcej…
 
ZS Radomice: Akcja WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2017 14:02

5 stycznia w Zespole Szkół w Radomicach zorganizowano zbiórkę pieniędzy na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia odbył się kiermasz ciast upieczonych przez rodziców uczniów. Zorganizowano także loterię fantową, na której można było wygrać m.in. książki, maskotki, zabawki ofiarowane przez dzieci i młodzież szkolną.

Więcej…
 
SP Maliszewo: Kolejny raz gramy z WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2017 12:27

W dn. 9 – 13 stycznia br. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Maliszewie odbyło się szereg imprez związanych z ogólnopolską akcją charytatywną wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Więcej…
 
Uczennica ZS w Wichowie laureatką II Powiatu Konkursu Kolęd i Pastorałek w Skępem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2017 12:11

14 stycznia w Klasztorze O.O. Bernardynów w Skępem odbył się II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego organizatorami byli Powiat Lipnowski, Klasztor O.O. Bernardynów w Skępem i Burmistrz Miasta i Gminy Skępe. Zespół Szkół w Wichowie reprezentowała uczennica klasy I SP Alicja Leśniewska, która zajęła w tym konkursie I MIEJSCE w kategorii dzieci najmłodszych.

Więcej…
 
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 08:47

W czwartek, 5 stycznia w Szkole Podstawowej w Maliszewie po raz pierwszy odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego pomysłodawczynią jest katechetka – Dorota Modrzejewska, a współorganizatorem – Ewa Kalinowska – nauczycielka matematyki. Do konkursu przystąpiło 27 uczestników z klas I – VI oraz oddziału przedszkolnego. Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych, a oceniało ich jury w składzie: Radosław Wysocki – przedstawiciel MCK w Lipnie, proboszcz parafii w Brzeźnie - ks. Jacek Kopczyński i nauczycielka języka polskiego - Joanna Słaboszewska.

Więcej…
 
W ramach projektu „Erasmus” w Szkole Podstawowej w Radomicach nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs na projekt kartki świątecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 14:30

W ramach projektu „Erasmus” w Szkole Podstawowej w Radomicach nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs na projekt kartki świątecznej. Własnoręcznie wykonane prace zawierały tekst życzeń w języku angielskim. Najładniejsze kartki świąteczne zostały wysłane do szkół partnerskich projektu „Erasmus” – Rumunii, Irlandii, Finlandii, Węgier, Cypru.

Więcej…
 
"Jest taki dzień" – spotkanie świąteczne w SP Trzebiegoszcz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 grudnia 2016 13:00

Przed świąteczną przerwą w nauce obejrzeliśmy bożonarodzeniowy montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów z klasy III, IV, V i VI. Przedstawienie jasełkowe, ukazujące historię Narodzenia Jezusa w Betlejem pozwoliło na chwilę przenieść się w magiczną noc, noc Narodzenia Pańskiego oraz wprowadziło nas w radosny nastrój oczekiwania i zadumy.

Więcej…
 
SP Jastrzębie: Jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP Jastrzębie   
piątek, 23 grudnia 2016 11:04

Tradycją naszej szkoły są jasełka bożonarodzeniowe. „Do Betlejem nie jest daleko”- to była myśl przewodnia tegorocznych Jasełek, które odbyły się 21 grudnia 2016r w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu.

Więcej…
 
Wizyta Mikołaja w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 grudnia 2016 10:59

Wizyta Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Kilka dni wcześniej każda z grup wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne przedstawiające postać Mikołaja. Różnorodne techniki sprawiały, że każda praca była oryginalna, ciekawa i tworzyła niepowtarzalny wystrój sal przedszkolnych.

Więcej…
 
Jasełka w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez ZS Radomice   
piątek, 23 grudnia 2016 10:56

Wtorkowe popołudnie 20 grudnia było dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radomicach długo oczekiwaną chwilą. Tego dnia maluchy wcieliły się w postaci biblijne i przedstawiły tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe.

Więcej…
 
ZS Radomice: Dbamy o zwierzęta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 grudnia 2016 10:54

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Radomicach zainicjowali i przeprowadzili akcję „Sypnij karmą”. Dzieci i młodzież pod opieką nauczycieli Katarzyny Tarkowskiej, Bożeny Witkowskiej i Anny Nierychlewskiej zbierali żywność dla bezpańskich psów i kotów.

Więcej…
 
Lubimy czytać i zachęcamy do czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 grudnia 2016 10:52

Klasa VIa Szkoły Podstawowej w Radomicach pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Małgorzaty Falkowskiej realizowała projekt edukacyjny pod hasłem „ Czytam, bo lubię” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej…
 
SP Maliszewo: W świątecznym nastroju PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP Maliszewo   
piątek, 23 grudnia 2016 10:46

W czwartek, 22 grudnia w Szkole Podstawowej w Maliszewie odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją jasełek, które przygotowała nauczycielka religii – Dorota Modrzejewska.

Więcej…
 
Jasełka w Zespole Szkół w Wichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Wolman   
piątek, 23 grudnia 2016 10:42

Ostatni dzień nauki w Zespole Szkół w Wichowie jak co roku przebiegał w niezwykle miłej i przyjemnej atmosferze. Tego dnia miały miejsce w każdej klasie wigilijne spotkania. Uwieńczeniem tego dnia były niezwykle interesujące jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Ewy Zalewskiej i p. Jadwigi Snopkowskiej.

Więcej…
 
II Szkolny konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Wolman   
piątek, 23 grudnia 2016 10:39

W grudniu w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wichowie został przeprowadzony „II Szkolny konkurs czytelniczy”, którego organizatorką był nauczyciel polonista p. Anna Leśniewska. Celem tego działania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Do konkursu przystąpiło kilkanaścioro uczniów gimnazjum.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny "Na kartkę bożonarodzeniową" PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Wolman   
piątek, 23 grudnia 2016 10:36

W grudniu SU SP i PG pod kierunkiem p. Małgorzaty Grzeszkiewicz i p. Gabrieli Krajewskiej ogłosił konkurs plastyczny "Na kartkę bożonarodzeniową". 22 grudnia został on rozstrzygnięty, a p. Gabriela Krajewska ogłosiła wyniki podczas apelu bożonarodzeniowego i wręczyła nagrody zwycięzcom.

Więcej…
 
ZS Radomice: "Zdrowo jem, więc wiem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 grudnia 2016 07:49

Uczniowie klasy III b szkoły Podstawowej w Radomicach uczestniczą w projekcie „Zdrowo jem, więc wiem”, którego celem jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia.

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2016 10:49
Więcej…
 
Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 grudnia 2016 07:55

W dniu 10 listopada 2016 roku 31 uczniów klas pierwszych zostało pasowanych na uczniów szkoły. Do ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się pod okiem wychowawczyń: Jolanty Miedzińskiej i Małgorzaty Grzankowskiej. Na uroczystość zostali zaproszeni: Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski, z-ca wójta Kazimierz Mątowski oraz rodzice i dziadkowie dzieci.

Więcej…
 
Nagrody w konkursie plastycznym w Trzebiegoszczu zostały wręczone PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 grudnia 2016 13:33

15 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu w świątecznej atmosferze odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursu plastycznego pod Patronatem Wójta Gminy Lipno ,,Na  Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”. Nagrody wręczyli: Wójt Gminy – p. Andrzej Szychulski i Dyrektor SP w Trzebiegoszczu – p. Joanna Wołodko.

Więcej…
 
Gminny konkurs kolęd i pieśni bożonarodzeniowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 grudnia 2016 08:11

13.12.2016 r. w Zespole Szkół w Wichowie  odbył się  już po raz drugi "Gminny konkurs kolęd i pieśni bożonarodzeniowych" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III z terenu gminy Lipno, którego organizatorem była p. Iwona Rutkowska i p. Jadwiga Jasińska. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas 0- I i II - III.

Więcej…
 
Ostatnie wydarzenia z Zespołu Szkół w Wichowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 grudnia 2016 12:38

Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Rok 2016 został ustanowiony przez Senat Rokiem Henryka Sienkiewicza, gdyż w tym roku przypada 170. rocznica urodzin, 100. rocznica śmierci oraz 50. rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - miejscu urodzenia pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. W związku z tym w PG im. Jana Pawła II w Wichowie postanowiono, aby uczniowie zgłębili wiedzę na temat tego pisarza.

Więcej…
 
Publiczne Gimnazjum w Radmicach wzięło udział w projekcie BAKCYL PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 grudnia 2016 11:59

Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej jako jedna z pierwszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim, a pierwsza w powiecie lipnowskim wzięła udział w projekcie BAKCYL. Projekt BAKCYL został stworzony przez Warszawski Instytut Bankowości w 2013 jako odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2016 12:05
Więcej…
 
Konkurs plastyczny ,,Na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową’’ Pod Patronatem Wójta Gminy Lipno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 grudnia 2016 12:57

Dnia 08.12.2016r. w Szkole Podstawowej w Trzebiegoszczu odbył się konkurs plastyczny – na najładniejszą ozdobę Bożonarodzeniową, w którym udział wzięło 179 uczniów ze szkół gminy Lipno. Wpłynęły 82 prace z SP Karnkowo, 14 z Maliszewa, 4 z Radomic, 27 z Wichowa, 19 z Jastrzębia, 33 z Trzebiegoszcza.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2016 08:01
Więcej…
 
Bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta! Tydzień Życzliwości i Uprzejmości 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2016 15:40

W dn. 21. – 25. listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Maliszewie obchodzili Kolorowy Tydzień Życzliwości i Uprzejmości przygotowany przez nauczycielkę przyrody – Wiolettę Lewandowską.

Przesłanie akcji to: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Więcej…
 
Promocja ryb - Pan Karp zarybia Wisłę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2016 15:36

We wtorek, 29 listopada br., w Szkole Podstawowej w Maliszewie odbyło się spotkanie z Prezesem Zarządu Towarzystwa Promocji Ryb – panem Zbigniewem Szczepańskim. Warsztaty poświęcone były promocji polskich ryb i ich walorom odżywczym.

Więcej…
 
Andrzejkowe wróżby w Maliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 10:49

W środę, 30 listopada w Szkole Podstawowej w Maliszewie tradycyjnie na szkolnych korytarzach można było spotkać wróżki przepowiadające przyszłość. Wszyscy członkowie Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunem jest Weronika Kornacka - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - przebrali się wykazując się kreatywnością w doborze garderoby.

Więcej…
 
Epoka szlachecka - lekcja historii na żywo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 09:23

W czwartek, 1 grudnia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Maliszewie uczestniczyli w lekcji historii na żywo poświęconej staropolskiemu sarmatyzmowi i epoce szlacheckiej. Pokaz historyczny zaprezentowała Grupa Artystyczna Rekonstrukto spod Lublina. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądał tradycyjny strój szlachecki, a także uzyskali informację o pochodzeniu sarmatów.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Maliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 09:19

W piątek, 25 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maliszewie obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka ścienna z informacjami o najpopularniejszym misiu na świecie. Każdy mógł także rozwiązać krótki konkurs znajomości przyjaciół sympatycznego niedźwiadka.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2016 14:21

W dniu 18.11.2016r. w Samorządowym Przedszkolu w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Radomicach odbył się konkurs recytatorski  pt. ,,Polska złota jesień” dla przedszkolaków z terenu gminy i miasta Lipna.

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Jastrzębiu i Punkcie Przedszkolnym w Jastrzębiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 listopada 2016 10:55

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci , czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji zbliżającego się Święta Pluszowego Misia, zorganizowaliśmy uroczystość. Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego przyniosły ze sobą swojego pluszowego misia.

Więcej…
 
SP Maliszewo: Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 listopada 2016 09:51

W środę, 16 listopada br. w Szkole Podstawowej w Maliszewie odbył się Dzień Języków Obcych, który zorganizowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej – Weronika Kornacka.

Więcej…
 
PG Radomice: Jesienne spotkanie partnerów programu Erasmus + PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 listopada 2016 14:38

Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Radomicach już kolejny rok uczestniczy w programie Erasmus + pt. Rights In Sight Everyone (Prawa w oczach wszystkich). Partnerami projektu są placówki edukacyjne krajów europejskich: Rumunii, Irlandii, Finlandii, Węgier, Cypru oraz Polski. Szkoły uczestniczące w programie współpracują w zakresie poszerzania wiedzy o dziedzictwie kulturowym swoich regionów, systemach kształcenia i wychowania oraz organizacji współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2016 14:56
Więcej…
 
SP w Maliszewie również zaangażowane w akcję: Śniadanie daje moc! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 listopada 2016 11:01

8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Najważniejszymi celami programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Więcej…
 
Śniadanie daje moc - SP Trzebiegoszcz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2016 13:34

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebiegoszczu brali udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu o charakterze edukacyjnym skierowanym przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Celem konkursu było propagowanie codziennego spożywania zdrowych i wartościowych posiłków, a w szczególności śniadań.

Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 listopada 2016 13:26

W przeddzień Święta Niepodległości tj. 10 listopada 2016 r. uczniowie SP w Jastrzębiu wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez klasy I-III z wychowawcami z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Nie mogło zabraknąć tego dnia podniosłych wierszy, uroczystych pieśni. Występ wzbogaciła okolicznościowa prezentacja multimedialna, przybliżająca piękno naszej ojczyzny. Akademia została bardzo pozytywnie przyjęta przez dzieci i młodzież naszej szkoły.

 

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2016 13:32
Więcej…
 
Z wizytą w Banku Spółdzielczym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 listopada 2016 10:29

W dniu 3 listopada 2016 r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Maliszewie wraz ze swoimi wychowawcami zostali zaproszeni do siedziby Banku Spółdzielczego w Lipnie. Uczniowie, a jednocześnie aktywni członkowie Szkolna Kasa Oszczędności prowadzonego przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej - Joannę Kruzińską, mieli możliwość zapoznania się z pracą bankowców na żywo, wysłuchania prelekcji oraz obejrzenia prezentacji na temat historii pieniądza i podstawowych produktów bankowych.

Więcej…
 
Odkrywanie historii z Fundacją Ari Ari PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 listopada 2016 10:32

W piątek, 28 października, uczniowie Szkoły Podstawowej w Maliszewie należący do koła historycznego wybrali się na brzeźnieński cmentarz ewangelicki. Dzięki zaangażowaniu sołtysa – pana Stanisława Jagielskiego - do Brzeźna przyjechali przedstawiciele Fundacji Ari Ari prowadzącej działania animacyjno – warsztatowe i angażującej społeczności kujawsko – dobrzyńskich miejscowości.

Więcej…
 
Ślubowali po raz pierwszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 października 2016 11:35

Społeczność Szkoły Podstawowej im.Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu oficjalnie przyjęła do swojego grona tegorocznych pierwszoklasistów. Uczniowie zdali test, złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora szkoły p.Joannę Wołodko.

Więcej…
 
Ślubowanie uczniów klasy I i Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 października 2016 08:44

13 października 2016 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w uroczystości Ślubowania. Tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Różyckiego w Jastrzębiu. Na uroczystość przybyli rodzice uczniów, proboszcz parafii ks, Henryk Kołodziejczyk, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy naszej placówki.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3