Wydarzenia

środa, 15. lutego 2017

Language

Polish Czech English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish

Rozmiar czcionki

Statystyka

Odsłon : 2523265

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Wydarzenia
Samorządowe Przedszkole z wizytą w gabinecie weterynaryjnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Przedszkole   
wtorek, 15 listopada 2016 15:06

W dniu 04 listopada 2016r. dzieci wraz z wychowawcami z Samorządowego Przedszkola w Radomicach wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego „Czteru Łapy” znajdującego się przy ul. Jastrzębskiej w Lipnie. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza i uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 października 2016 11:36

W dniu 20.10.2016r. w Samorządowym Przedszkolu przy Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Radomicach, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny PT.” Nasza nazwa grup przedszkolnych”. Konkurs był skierowany do dzieci 3 -4 – 5- 6 -letnich.

Więcej…
 
Policja uczy zasad bezpieczeństwa - wizyta Policjantów w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 października 2016 11:01

Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się 13.10.2016r, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

 

Więcej…
 
Pierwszy miesiąc w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 października 2016 14:09

Ważne i ciekawe chwile utrwalone na fotografiach.

Więcej…
 
Niespodzianka dla chłopców PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Tyfczyńska   
poniedziałek, 03 października 2016 13:36

W piątek 30 września 2016r. w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach, dziewczynki przygotowały dla chłopców po raz pierwszy niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Były drobne upominki i słodycze przygotowane przez Radę Rodziców, a następnie życzenia i wspólna zabawa. Był to miły, radosny dla wszystkich dzień. Mamy nadzieję, że stanie się tradycją świętowanie Dnia Chłopaka w naszym przedszkolu.

 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Przedszkole Radomice   
czwartek, 29 września 2016 09:05

Dnia 20.09.2016 roku w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Radomicach odbył się Światowy Dzień Przedszkolaka. Dzieci z oddziału przedszkolnego i Samorządowego Przedszkola, ubrane na galowo, okrzykiem przedszkolaka zaprosiły do wspólnej zabawy panią dyrektor Jolantę Kruszyńską oraz przybyłych rodziców. Śpiewano piosenki i prezentowano zdobyte umiejętności. Nie zabrakło również hymnu przedszkolaka.

Więcej…
 
Piknik Rodzinny w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Przedszkole Radomice   
wtorek, 14 czerwca 2016 08:42
Piknik Rodzinny w Przedszkolu (06.16)

Dnia 7 czerwca 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Radomicach odbył się Piknik Rodzinny organizowany przez Samorządowe Przedszkole w Radomicach. W tym roku po raz pierwszy rodzice przygotowali dla dzieci niespodziankę – przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Kolorowe, bajkowe stroje, piękna dekoracja i wspaniała gra aktorów bardzo się wszystkim podobała. Przedszkolaki również przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości krótką część artystyczną w formie wierszyków i piosenek.

Więcej…
 
Zajęcia otwarte w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Przedszkole Radomice   
środa, 25 maja 2016 12:52
Zajęcia otwarte w Przedszkolu (05.2016)

Zajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą oni poznać charakter pracy wychowawczo – dydaktycznej z dziećmi. W grupie 4 – latków zajęcia otwarte pt. ”Mój pluszowy przyjaciel” odbyły się 13.05.2016 roku. Głównymi bohaterami tego dnia były pluszowe misie, z którymi przedszkolaki zatańczyły w kółeczku. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy „Niedźwiedź”, a następnie wspólnie z Nauczycielem zastanowiły się, co należy zrobić z uszkodzonymi zabawkami. Wykonały również ubranie dla misia wykorzystując przygotowaną wcześniej wraz z Nauczycielem farbę klejową oraz przyniesione z domu różne kawałki materiałów. Rodzice brali czynny udział w zajęciach, co podobało się zarówno dzieciom jak i przybyłym gościom. Wykonane stroje zostały umieszczone w kąciku prac plastycznych. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, a dzieci pytają, kiedy znów do przedszkola przyjdą ich rodzice.

 

 
Wycieczka do Zakątka Odkrywców i sali zabaw Happy Park w Stróżewku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Przedszkole Radomice   
poniedziałek, 09 maja 2016 12:09
Wycieczka do Zakątka Odkrywców i sali zabaw Happy Park w Stróżewku (05.2016)

28 kwietnia 2016 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radomicach wraz z nauczycielami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Zakątka Odkrywców i sali zabaw Happy Park w Stróżewku. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach podczas których poznały wyjątkowy przepis na Zakątkowe Ciasteczka, same wyrobiły i rozwałkowały ciasto oraz nadały kształt późniejszym wypiekom. W drugiej części zajęć pięknie udekorowały swoje wypieki. Z uśmiechem na twarzy udały się na salę zabaw Happy Park gdzie czekały na nich zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami i mnóstwo wspaniałych atrakcji.

 
Codzienność w Przedszkolu - Radomice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 kwietnia 2016 12:44
Codzienność w Przedszkolu - Radomice (04.2016)

W Samorządowym Przedszkolu w Radomicach dzieci uczą się i zdobywają nowe umiejętności poprzez: spotkania z ciekawymi osobami, słuchanie bajek czytanych przez zaproszonych gości, ciekawe doświadczenia wykonywane pod kierunkiem wychowawców, wycieczki po najbliższej okolicy, a także udział w uroczystościach organizowanych przez Zespół Szkół w Radomicach.

 
Bal Hawajski w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Ostrowska   
środa, 27 kwietnia 2016 12:30
Bal Hawajski w Przedszkolu (04.2016)

W lutym, po raz pierwszy w Samorządowym Przedszkolu w Radomicach zorganizowano Bal Hawajski. W sali pojawiła się piękna hawajska dekoracja i owoce egzotyczne. Tego dnia dzieci witały się tradycyjnym okrzykiem hawajskim: ALOHA! Przedszkolaki miały również okazję przekonać się jak brzmi ich imię w języku hawajskim. Dużą atrakcją były oczywiście kolorowe stroje: „trawiaste” spódniczki oraz kwiatowe girlandy.

Więcej…
 
Nietypowy gość - fryzjerka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Ostrowska   
środa, 27 kwietnia 2016 12:02
Nietypowy gość w przedszkolu - fryzjerka (04.2016)

Pewnego dnia odwiedził nasze przedszkole ciekawy gość. Była to Pani fryzjerka, mama Lenki Szymborskiej, która opowiedziała o zawodzie, który wykonuje. Pokazała dzieciom różne narzędzia, których używa w pracy: suszarkę, grzebienie, maszynkę do obcinania włosków, mówiła jak ich używać i jak dbać o włosy. Zachęcała dzieci do odwiedzin w zakładzie. Na koniec spotkania uczesała wszystkie chętne dziewczynki.

 
W oczekiwniu na święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:13

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radomicach, przygotowują się do Świąt. Maluchy przygotowywały ozdoby choinkowe, bombki z guzików, a… starszaki po raz pierwszy piekły pierniczki.

Więcej…
 
Jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:09

Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów.

Więcej…
 
Odlewy gipsowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:02

W dniu 17.12.2015r dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radomicach brały udział w warsztatach plastyczno – technicznych z odlewów gipsowych. Zajęcia stanowiły atrakcyjną i kreatywną formę edukacji dzieci przedszkolnych, rozbudzały ich wyobraźnię i zdolności plastyczne.

Więcej…
 
Teatrzyk w przedszkolu: Nie ma jak rodzinka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Tyfczyńska   
piątek, 18 grudnia 2015 09:30

W dniu 14 grudnia 2015 roku dzieci z Przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Radomicach obejrzały przedstawienie pt. "Nie ma jak rodzinka". Sztuka teatralna w ciekawy i zabawny sposób ukazała dzieciom jak ważne są uczucia i więzi rodzinne oraz, że sport i aktywność fizyczna jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka.

Więcej…
 
Zajęcia otwarte w Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Tyfczyńska   
piątek, 18 grudnia 2015 09:25

W Samorządowym Przedszkolu w Radomicach odbyły się zajęcia otwarte. Grupa dzieci 4- letnich wraz z wychowawcą Anną Ostrowską i rodzicami pracowała nad pracą plastyczną „Akwarium” Dzieci zaprezentowały przed rodzicami umiejętność prawidłowego liczenia oraz znajomość kolorów.

Więcej…
 
Mikołajki w Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Tyfczyńska   
piątek, 18 grudnia 2015 09:20

Dzień 7 grudnia rozpoczął się dla przedszkolaków bardzo ciekawie. Na maluchów czekała choinka, która wspólnie została udekorowana kolorowymi bombkami, łańcuchami i lampkami. Do przedszkola przybył Święty Mikołaj z prezentami. Dzieci również miały miłą niespodziankę dla Mikołaja w postaci krótkiej części artystycznej. Był to bardzo miły dzień pełen wrażeń i radości.

 

Więcej…
 
Codzienność w Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Tyfczyńska   
piątek, 18 grudnia 2015 09:16

Samorządowe Przedszkole w Radomicach jest otwarte w godzinach 7.00-16.00. Każdy dzień jest bardzo urozmaicony. Dzieci biorą udział w zajęciach dydaktycznych, wspólnych zabawach, śpiewaniu piosenek oraz zabawach pod kierunkiem nauczyciela a także według własnych zainteresowań.

 

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu w Radomicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anita Tyfczyńska   
piątek, 18 grudnia 2015 09:11

25 listopada 2015r. dzieci 3 i 4 letnie z Samorządowego Przedszkola w Radomicach przybyły do przedszkola z ulubionymi pluszowymi misiami. Były tańce z misiami i słuchanie utworów literackich o Kubusiu Puchatku. Wszystkie dzieci miło spędziły ten dzień ze swoimi ulubionymi przytulankami.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4