Urząd Gminy Lipno Gmina Lipno Urząd Gminy w Lipnie

środa, 15. lutego 2017

Language

Polish Czech English French German Greek Italian Portuguese Russian Spanish

Rozmiar czcionki

Statystyka

Odsłon : 2523355

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Jasełka w Przedszkolu PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:56

Wtorkowe popołudnie 20 grudnia było dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Radomicach długo oczekiwaną chwilą. Tego dnia maluchy wcieliły się w postaci biblijne i przedstawiły tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe.

Więcej…
 
ZS Radomice: Dbamy o zwierzęta PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:54

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Radomicach zainicjowali i przeprowadzili akcję „Sypnij karmą”. Dzieci i młodzież pod opieką nauczycieli Katarzyny Tarkowskiej, Bożeny Witkowskiej i Anny Nierychlewskiej zbierali żywność dla bezpańskich psów i kotów.

Więcej…
 
Lubimy czytać i zachęcamy do czytania PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:52

Klasa VIa Szkoły Podstawowej w Radomicach pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Małgorzaty Falkowskiej realizowała projekt edukacyjny pod hasłem „ Czytam, bo lubię” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej…
 
SP Maliszewo: W świątecznym nastroju PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:46

W czwartek, 22 grudnia w Szkole Podstawowej w Maliszewie odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją jasełek, które przygotowała nauczycielka religii – Dorota Modrzejewska.

Więcej…
 
Jasełka w Zespole Szkół w Wichowie PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:42

Ostatni dzień nauki w Zespole Szkół w Wichowie jak co roku przebiegał w niezwykle miłej i przyjemnej atmosferze. Tego dnia miały miejsce w każdej klasie wigilijne spotkania. Uwieńczeniem tego dnia były niezwykle interesujące jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Ewy Zalewskiej i p. Jadwigi Snopkowskiej.

Więcej…
 
II Szkolny konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:39

W grudniu w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wichowie został przeprowadzony „II Szkolny konkurs czytelniczy”, którego organizatorką był nauczyciel polonista p. Anna Leśniewska. Celem tego działania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Do konkursu przystąpiło kilkanaścioro uczniów gimnazjum.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny "Na kartkę bożonarodzeniową" PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:36

W grudniu SU SP i PG pod kierunkiem p. Małgorzaty Grzeszkiewicz i p. Gabrieli Krajewskiej ogłosił konkurs plastyczny "Na kartkę bożonarodzeniową". 22 grudnia został on rozstrzygnięty, a p. Gabriela Krajewska ogłosiła wyniki podczas apelu bożonarodzeniowego i wręczyła nagrody zwycięzcom.

Więcej…
 
Pożegnanie w świątecznym nastroju PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:29

Świąteczne spotkanie z dziećmi i wychowawcami oddziałów przedszkolnych z Zespołu Szkół w Radomicach odbyło się w miejscowej bibliotece publicznej i świetlicy w dniu 21 grudnia br. Maluchy wysłuchały bajek o Mikołaju i śniegowym bałwanku w interpretacji dyrektor biblioteki Danuty Swarcewicz.

Więcej…
 
Mikołajkowy prezent dla biblioteki i świetlicy PDF Drukuj Email
piątek, 23 grudnia 2016 10:19

W miesiącu listopadzie w bibliotece publicznej i świetlicy wiejskiej w Radomicach wykonano roboty malarskie. Poprawiono estetykę całego wnętrza przez malowanie sufitów i ścian. W korytarzu położono tynk mozaikowy w miejsce lamperii.

Więcej…
 
ZS Radomice: "Zdrowo jem, więc wiem" PDF Drukuj Email
środa, 21 grudnia 2016 07:49

Uczniowie klasy III b szkoły Podstawowej w Radomicach uczestniczą w projekcie „Zdrowo jem, więc wiem”, którego celem jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia.

Więcej…
 
Informacja dotycząca powołania rzeczoznawców dla potrzeb szacowania zwierząt padłych lub zabitych przy zwalczaniu chorób zakaźnych na terenie Gminy Lipno PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2016 12:11

W związku z pismem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lipnie z dnia 12.12.2016 r. w sprawie powołania rzeczoznawców do szacowania zwierząt Wójt Gminy Lipno informuje, że do dnia 30 grudnia 2016 r. (piątek) w Urzędzie Gminy Lipno, ul. Mickiewicza 29, 87-600 Lipno, pokój 201 przyjmowane są wnioski o powołanie na rzeczoznawcę dla potrzeb szacowania zwierząt padłych lub zabitych przy zwalczaniu chorób zakaźnych na terenie Gminy Lipno.

Więcej…
 
Kto decyduje, o czym piszą w gazetach? PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2016 11:41

W poniedziałkowy poranek (12.12.2016) Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu na chwilę zamieniła się w małe kolegium redakcyjne. A to wszystko za sprawą spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Trzebiegoszczu, którzy na moment postanowili zostać dziennikarzami. Gazeta jest jednym z najstarszych nośników informacji. Pomimo bardziej nowoczesnych mediów takich, jak: telewizja czy Internet, gazety wciąż cieszą się dużą popularnością.

Więcej…
 
Radni Gminy Lipno uchwalili budżet gminy na 2017 rok PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2016 08:28

15 grudnia 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Radomicach odbyła się XXI sesja Rady Gminy Lipno. W porządku obrad znalazło się kilka uchwał, jednak głównym punktem obrad było uchwalenie budżetu. W pierwszej kolejności radni podjęli uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lipno na lata 2017-2025, a następnie po przedstawieniu pozytywnych opinii komisji stałych i Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie projektu budżetu gminy, radni w głosowaniu jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Lipno na 2017 rok.

Więcej…
 
Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Radomicach PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2016 07:55

W dniu 10 listopada 2016 roku 31 uczniów klas pierwszych zostało pasowanych na uczniów szkoły. Do ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się pod okiem wychowawczyń: Jolanty Miedzińskiej i Małgorzaty Grzankowskiej. Na uroczystość zostali zaproszeni: Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski, z-ca wójta Kazimierz Mątowski oraz rodzice i dziadkowie dzieci.

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne z mieszkańcami gminy Lipno PDF Drukuj Email
piątek, 16 grudnia 2016 13:45

W dniu 14. XII. 2016 r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Wichowie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z mieszkańcami gminy Lipno. Gospodarzem spotkania opłatkowego był Wójt Gminy Lipno Pan Andrzej Szychulski. Wszystkich gości powitała P. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wichowie Pani Teresa Sztuka mówiąc-

 

Więcej…
 
Nagrody w konkursie plastycznym w Trzebiegoszczu zostały wręczone PDF Drukuj Email
czwartek, 15 grudnia 2016 13:33

15 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Trzebiegoszczu w świątecznej atmosferze odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursu plastycznego pod Patronatem Wójta Gminy Lipno ,,Na  Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”. Nagrody wręczyli: Wójt Gminy – p. Andrzej Szychulski i Dyrektor SP w Trzebiegoszczu – p. Joanna Wołodko.

Więcej…
 
Gminny konkurs kolęd i pieśni bożonarodzeniowych PDF Drukuj Email
czwartek, 15 grudnia 2016 08:11

13.12.2016 r. w Zespole Szkół w Wichowie  odbył się  już po raz drugi "Gminny konkurs kolęd i pieśni bożonarodzeniowych" dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III z terenu gminy Lipno, którego organizatorem była p. Iwona Rutkowska i p. Jadwiga Jasińska. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas 0- I i II - III.

Więcej…
 
Demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lipno PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 14:39

Wzorem lat ubiegłych wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przeprowadziliśmy przedsięwzięcie pod nazwą „Demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lipno”. Prace w 2016 r. wykonano na 65 nieruchomościach. Kwota dofinansowania wyniosła 81 468,18 zł.

 
Otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Lipno PDF Drukuj Email
wtorek, 13 grudnia 2016 14:55

Turniej odbył się w trzech kategoriach: junior 1999 rocznik i młodsi, open i weteran 1972 i starsi. Zawody zostały przeprowadzone systemem do dwóch przegranych w każdej kategorii. Zacięta rywalizacja świadczy o  wysokim poziomie tego turnieju. W zawodach udział wzięło 42 zawodników.

Więcej…
 
Ostatnie wydarzenia z Zespołu Szkół w Wichowie PDF Drukuj Email
wtorek, 13 grudnia 2016 12:38

Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Rok 2016 został ustanowiony przez Senat Rokiem Henryka Sienkiewicza, gdyż w tym roku przypada 170. rocznica urodzin, 100. rocznica śmierci oraz 50. rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - miejscu urodzenia pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. W związku z tym w PG im. Jana Pawła II w Wichowie postanowiono, aby uczniowie zgłębili wiedzę na temat tego pisarza.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 43