X Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno

Statystyka

Odsłon : 2531196

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości
X Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
środa, 26 lutego 2014 15:02

W niedzielę 23 lutego 2014r. odbył się po raz X  Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Sołeckich o Puchar Wójta Gminy Lipno, w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wichowie w którym wzięło udział 11 zespołów. Jubileuszowy turniej przebiegał w ferworze walki, zaskakujących zwrotach w rozgrywanych meczach i dużych emocjach.

Długie wymiany piłek miedzy zespołami oraz efektowne wykończenie akcji świadczy o coraz wyższym poziomie sportowym piłki siatkowej na terenie Gminy Lipno. Bardzo emocjonujący był półfinał miedzy zespołami Karnkowa i Głodowa, który zakończył się w decydującym secie granym do 15 pkt. stanem 21:19 na korzyść Karnkowa i to oni zagrali w finale z drużyną Radomic. Tam po  walce zespół z Karnkowa pokonał zespół z Radomic. Dominacja ekipy z Karnkowa została podtrzymana, aczkolwiek różnice miedzy rywalizującymi drużynami są coraz mniejsze. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Głodowa, której uległ zespół z Kłokocka  zajmując czwarte miejsce. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna z Jastrzębia, a na szóstym z Ośmiałowa . Ponadto w turnieju dział brały drużyny z sołectw: Brzeźna, Ignackowa, Trzebiegoszcza, Wichowa i Zbytkowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany rozgrywający zespołu z Radomic Miłosz Osiecki.

Turniej odbył się pod hasłem „UNIKAM ZAGROŻEŃ-UPRAWIAM SPORT”. Miał on na celu upowszechnianie kultury fizycznej na terenach wiejskich, zwiększenia aktywności osób dorosłych poprzez integrację społeczności poszczególnych sołectw oraz prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii polegający na zorganizowaniu imprezy o charakterze sportowym dla młodzieży i dorosłych.

Podczas zawodów zawodnicy oraz kibice mogli posilić się przygotowaną przez obsługę szkoły pyszną grochówką.

Po zakończeniu zmagań sportowych Wójt Gminy Lipno - Pan Andrzej Szychulski wraz  z Dyrektorem Zespołu Szkół w Wichowie – Panem Mieczysławem Warzyński wręczyli zawodnikom trofea oraz nagrody. Każda z drużyn otrzymała dyplom i piłkę do siatkówki.

Powyższe działania realizowane były dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.