Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości
Zwycięstwo na początek wiosny... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
środa, 06 kwietnia 2016 10:20

Po długiej przerwie zimowej doczekaliśmy się rundy wiosennej. Pierwszym rywalem Start Stawki, który w rundzie jesiennej dwukrotnie pokonaliśmy. W Starcie Stawki rewolucja kadrowa, wielu zawodników wraz z trenerem odeszło a wielu przyszło w ich miejsce. W pierwszym składzie Oriona dwa nowe nabytki: Grzegorz Ziółkowski i Michał Trejda.

Od początku meczu widać było, że to Orion jest lepiej dysponowany. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego swojego debiutanckiego gola mógł zdobyć Michał Trejda, lecz po jego strzale głową piłka minęła dalszy słupek. 5 minut póżniej kolejna okazja. W doskonałej sytuacji Damian Samodulski nie potrafił opanować piłki. Nasza drużyna przeważała i dążyła do zdobycia bramki. Rywale nie mieli pomysłu na grę i zagrozili naszej bramce tylko raz. Po strzale z rzutu wolnego bardzo dobrze interweniował Mateusz Bętlewski. W 27 minucie swoją okazję miał Kamil Kotarski, lecz jego strzał obronił bramkarz Startu. Chwilę póżniej podobna okazja dla Kotarskiego i znów lepszy golkiper. Do przerwy jednak wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie pojawiło się dwóch jokerów: Kamil Chojnicki i Tomasz Pniewski. To ich gole rozstrzygnęły losy spotkania. W 68 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Chojnicki, lecz po minięciu bramkarza nie zapanował nad piłką do której dopadł Pniewski i trafił do pustej siatki. Od tego momentu naszym zawodnikom zaczęło grać się lepiej. Wynik podwyższył świetnie dysponowany tego dnia Kamil Chojnicki. Po podaniu od Filipa Wiśniewskiego, wpadł w pole karne, minął obrońcę i pięknym strzałem pokonał bramkarza. Minutę póżniej goście mogli zdobyć kontaktową bramkę, ale piękną paradą popisał się Mateusz Bętlewski. Wynik na 3:0 ustalił bohater meczu, czyli Chojnicki. Po strzale Bartka Chylińskiego w słupek, do odbitej piłki dopadł ,, Kamilek '' i z zimną krwią zdobył gola.

Warto pochwalić zawodników, którzy zadebiutowali w Orionie. Zarówno Michał Trejda, Grzegorz Ziółkowski jak i Ariel Bączkowski, który wszedł z ławki pokazali, że mogą być dużym wzmocnieniem. Zabrakło leczących urazy Adriana Liszkowskiego i Marcina Ziółkowskiego, a także Grzegorza Pałuckiego.

Wynik cieszy jak i również gra, ale prawdziwy test dla Oriona będzie już za tydzień. W niedzielę o godzinie 13.00 w Dębiankach nasza drużyna zmierzy się z Tęczą Topólka. Mecz ten jest przeniesiony z ostatniej kolejki.

Skład Oriona: Bętlewski Mateusz - Słomczewski, Ziółkowski, Kantorski, Milewski (68' Bączkowski) - Wiśniewski, Trejda - Literski (46' Chojnicki), Chyliński, Kotarski (80' Sadowski) - Samodulski (60' Pniewski)

Autor: Michał Rutkowski